Múzeumi munkában a bolyaisok

A szerencsi Zempléni Múzeummal együttműködve iskolánk tanulói részt vettek egy „Digimúzeum” elnevezésű mintaprojektben.
E foglalkozássorozat célja, hogy felkeltse a gyerekek érdeklődését a múzeum gyűjteménye iránt, ezáltal erősítse, elmélyítse a múzeumok oktatásban betöltött szerepét.
A Zempléni Múzeumnak két különleges gyűjteménye van: az alsósok a képeslapokkal foglalkoztak, a felsősök az ex librisekkel (ezek kisgrafikai alkotások). A tanulók ezeket dolgozták fel, digitalizálták és maguk is készítettek különböző technikákkal ilyen alkotásokat.
A foglalkozássorozat egy kiállítással zárult, amelyhez az anyagot a tanulók válogatták, digitalizálták, majd reprodukciót készítettek róla: ezeket tablókra ragasztották fel. A kiállítást 2017. december 15-én Fazekasné Majoros Judit, a Zempléni Múzeum igazgatója nyitotta meg.
Ezúton is köszönjük a múzeumnak a lehetőséget, hogy részt vehettünk ebben a sok képességet megmozgató programban!
A kiállítás az alábbi tanulók és pedagógusok munkáinak köszönhetően jött létre:
Alsó tagozatban Bodnár Nikoletta tanárnő vezetésével
Asztalos Virág, Bárány Barbara, Farkas Boglárka, Fehér Viktória, Halász Henrietta, Horváth Boglárka, Kanalas Patrik, Kapuvári Vivien, Kovács Zsófia, Krisztián Lilien, Krisztián Vivien, Sztankovics Lara, Tóth Péter, Tóth Tímea.
Felső tagozatban Lakatos Marianna tanárnő vezetésével
Benes Gergő, Bodosi Emília, Dékány Julianna, Elek Orsolya, Fekete Veronika, Gecse Jázmin, Lakatos Lívia, Lénárt Balázs, Sashalmi Vanda, Takács Jázmin Tiara, Tóth Virág, Zahuczki Zsuzsanna, Zselenkó Réka.

A kiállítás az alábbi tanulók és pedagógusok munkáinak köszönhetően jött létre:
Alsó tagozatban Bodnár Nikoletta tanárnő vezetésével
Felső tagozatban Lakatos Marianna tanárnő vezetésével